Domů Portfolio Události O mně 

HANA
KRATOCHVÍLOVÁ

   fotografie // photography

Zpět

Události

Pražský studentský summit

11-2015

Začátkem listopadu proběhlo na VŠE první přípravné setkání Pražského studentského summitu, kterého se letos účastním jako hlavní fotograf. Hlavním hostem byl ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier. Všechny fotografie z této akce, nejen moje, ale i mých kolegů, jsou k vidění na tomto odkazu.

In the beginning of November the first workshop of the Prague student summit took place at the University of Economics in Prague. This year I am participating as the head photographer. The main guest of the first session was the Minister of the Czech Republic‘s Government for Human Rights Jiří Dienstbier. All pictures from the event may be seen on this link.

Září

09-2015

V září jsem měla tu možnost, zúčastnit se jako fyzioterapeut dvou rekondičních pobytů, pořádaných scmp (http://www.sdruzenicmp.cz/). Oba pobyty se konaly v nádherném prostředí – první v Deštném v Orlických horách a druhý ve Starých Splavech u Máchova jezera. Své volné chvíle jsem věnovala sportu a procházkám, při kterých také vznikly tyto fotky.

In September I had the opportunity to work as a physical therapist at two reconditional stays, organized by scmp (http://www.sdruzenicmp.cz/). Both stays took place at beautiful places – first one in Deštné v Orlických horách and the second in Staré Splavy by the Mácha‘s lake. I spent my free time doing sports or going on a walk, taking some pictures along the way.

Letní focení s Klárkou s Bobem

08-2015

Zhruba v polovině srpna jsem se s foťákem vydala opět směr Poděbrady. Strávila jsem krásné odpoledne s Klárkou a Bobem a vyfotila několik fotek pro jejich webové stránky i do rodinného alba. Oba dva se zabývají zdravým životním stylem – kvalitními potravinami a dobrým vínem.

www.klaraslechtova.cz a www.sklenka-francie.cz

In the middle of August I visited Poděbrady once again. I spent a beautiful afternoon with Klára and Bob and took some pictures for their websites and the family album. Both of them are interested in the healthy lifestyle – good food and wine.

www.klaraslechtova.cz and www.sklenka-francie.cz

Seberevolta kemp

07-2015

V polovině července se v Jakartovicích u Opavy konal sportovní kemp pořádaný komunitou, která si říká Seberevolta. Tato komunita se snaží inspirovat ke zdravému životnímu stylu a klade důraz na morální hodnoty společnosti. Kempu jsem se neúčastnila jako fotograf, nýbrž jako fyzioterapeut. I tak ale můj foťák nezůstal ležet doma na polici. V průběhu kempu vzniklo mnoho fotek ať už mojí zásluhou, nebo zásluhou ostatních šikovných účastníků:-)

Více o Seberevoltě naleznete na http://seberevolta.cz

In the middle of July a sport camp by a community called Seberevolta took place in Jakartovice, a vilage close to the town of Opava. The goal of this community is to motivate people to live healthier lives and emphasize moral values of the society. At the camp I did not participate as a photographer. I was a physical therapist. But I did not forget to take the camera with me. During the camp there were lots of shots taken by me and also by tallented participants of the camp :-)

More about Seberevolta you can find at http://seberevolta.cz

Víno

07-2015

Počátkem července jsem dostala nabídku spolupráce od Prodotto Italiano. Fotily se produkty pro katalog a webové stránky. Ačkoli jsem se snažila pořídit co nejkvalitnější fotky, neobešla jsem se bez kouzel Adobe Photoshop. Zde je několik ukázek..

In the beginning of July I got an offer to take pictures of products for Prodotto Italiano. I tried to do my best with the photography work, but most of the magic was done by Adobe Photoshop. There are some examples..

Karolínka

06-2015

Koncem června mě v Praze poctila svojí návštěvou čerstvá bakalářka a jedna z nejmilejších kamarádek, Karolínka. Počasí bylo nádherné, proto jsme se rozhodly vyrazit na dlouhou procházku.

In the end of June one of my dearest friends and a fresh graduate with a bachelor degree Karolina visited me in Prague. The weather was beautiful and we decided to take a long walk.

Natura festival

06-2015

13. června se konal na zámku v Poděbradech festival ekologického vinařství a farmářství. Měla jsem možnost zúčastnit se této akce jako fotograf. Byl to skvělý den. Poznala jsem spoustu zajímavých lidí, ochutnala nespočet dobrot a vychutnala si kouzelnou atmosféru nádherného Poděbradského zámku.

Více informací o festivalu naleznete na oficiálním webu http://www.naturafestival.cz

13th of June a festival of ecologic viticulture and farming took place at the Poděbrady Chateau. I had the opportunity to participate at the event by being a photographer. It was a great day. I met so many interesting people, tasted lots of goods and enjoyed the magical atmosphere of the beautiful Poděbrady Chateau.

For more information about the festival visit the official website http://www.naturafestival.cz

Pražský studentský summit

10/2014 - 03/2015

V akademickém roce 2014/2015 jsem se stala jedním z fotografů Pražského studentského summitu, vzdělávacího projektu, do něhož se mohou zapojit žáci středních škol i vysokoškoláci. Summit se skládá z pěti přípravných jednodenních workshopů a závěrečné čtyřdenní konference. Zde je několik ukázek fotek z celého XX. ročníku..
Více informací o Summitu naleznete na www.studentsummit.cz a fotogalerii z celého XX. ročníku na http://1url.cz/PPX8.

In the academic year 2014/2015 I became a member of the phptpgraphy team of the Prague Student Summit. It is an educational project designed for high school and university students. The Summit consists of five one-day preparatory meetings and the final four-day conference. There are some of the pictures from the XX. annual Prague Student Summit..
For more information about the Summit visit www.studentsummit.cz and for more pictures http://1url.cz/PPX8.